JAPOŃSKI LIFTING 3D wg. HIDEMI MORIMASA

Dr. Hidemi Morimasa jest lekarzem, masażystką i kosmetologiem. Jest autorką kilku książek na temat masażu i pielęgnacji twarzy. Opracowała kilka autorskich technik masażu między innymi unikalny masaż twarzy LIFTING 3D®.
Japoński masaż liftingujący 3D przynosi trwałe (kilkudniowe), natychmiastowe i spektakularne efekty. Zabieg o natychmiastowym działaniu odmładzającym i ujędrniającym, dodatkowo przywraca prawidłową – wyprostowaną sylwetkę, pobudza pracę mięśni i przywraca naturalną równowagę w organizmie. Idealny dla wszystkich:

  • pracujących zawodowo z ludźmi ( handlowcy, PR-owcy, aktorzy, dziennikarze), osób przed sesją zdjęciową
  • dla osób mających przed sobą ważne spotkania, potrzebujących naturalnego efektu wypoczętej twarzy
  • dla pracujących w wymuszonej pozycji i skupieniu – praca przed komputerem.

To metoda, która łączy elementy refleksologii i akupresury z technikami japońskimi, między innymi shiatsu. Jest szczególnie godna polecenia, gdyż jej efekty są niezwykle wyraźnie widoczne i zbliżone do terapii chirurgicznej, ale co niezwykle istotne osiąga się je bez użycia skalpela.

Lifting japoński bardzo skutecznie pobudza przepływ limfy i krążenie krwi, dzięki czemu usuwa toksyny i jednocześnie odżywia skórę a także niweluje opuchlizny m.in. tzw „worku” pod oczami.

Dzięki zastosowaniu specjalnych technik w trakcie masażu dochodzi do głębokiego pobudzania mięśni twarzy, co daje intensywnie liftingujący efekt. Wyraźnie poprawia się owal twarzy, widocznie spłycają się zmarszczki i bruzdy.
Mięśnie pleców mają tendencję do unoszenia się z powodu kumulującego się zmęczenia lub przyjmowania niewygodnej postawy, prowadzącej do garbienia się. Mięśnie mają wrócić na właściwe miejsce podczas masażu, który pozwala zlikwidować napięcia, zmniejszyć zmęczenie i poprawić krązenie krwii.

Masaż techniką liftingu japońskiego 3D trwa około 90 minut. W celu otrzymania efektu powinien być wykonywany w serii 4-5 zabiegów raz w tygodniu, następnie w celu podtrzymania raz w miesiącu bądź jednorazowo jako bankietowy zabieg liftingujący.