Alopecja, czyli nadmierne, wypadanie włosów, łysienie. Może być spowodowane rożnymi czynnikami, spośród których wymieniamy, hormonalne, wynikające z niewłaściwego odżywiania, nieodpowiedniej pielęgnacji, inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, pory roku, ciąży oraz okresu laktacji, stresu.

Możemy skutecznie zapobiegać utracie włosów, jednak najważniejsze jest leczenie przyczynowe a nie objawowe, z tego też powodu, jeśli tracimy włosy w dużej ilości i w szybkim tempie, należy wykonać odpowiednie badania diagnostyczne. Bardzo skuteczną metodą, zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu łysienia jest biostymulacja skóry za pomocą mikronakłuć czyli MEZOTERAPII MIKROIGŁOWEJ . Kilkaset mikrootworów w skórze, zrobionych  zaledwie w 1min. na niewielkim obszarze daje nam odpowiedź skóry w postaci regeneracji i przyspieszenia procesów metabolicznych.

Podczas tego zabiegu dostarczamy skórze substancji aktywnych, wspomagających funkcje życiowe włosa. Należy zaznaczyć, że proces w niektórych przypadkach jest długotrwały i na efekty trzeba poczekać nawet kilka miesięcy, pierwszym pozytywnym objawem, który następuje już po ok 3-4tyg. Jest zmniejszenie wypadania włosów. Następnie przez kolejne kilka tygodni możemy spodziewać się wzrostu nowych włosów tzw. baby hair, czyli delikatne cienkie włoski. Żeby efekt był zadowalający i długotrwały należy wykonać kilka do kilkunastu zabiegów w odpowiednich odstępach. Pierwsze zabiegi wykonuje się co 2 tygodnie, natomiast przy następnych okres między zabiegami wydłużamy od 3 do 4 tygodni.

Najlepszym uzupełnieniem kuracji w gabinecie będzie odpowiednio dobrana pielęgnacja domowa, oraz suplementacja w odpowiednie witaminy i mikroelementy. Utrata włosów jest wielkim problemem, który nie znika tak szybko jak zmarszki po wypełnieniu, czy siwe włosy po zabiegu farbowania, dlatego też, jeśli podejmujemy walkę, to nie oczekujmy cudów już po pierwszym zabiegu. Determinacja, systematyczność i cierpliwość, to czynniki, bez których trudno liczyć na powodzenie.